Kreatywne pomysły z ramkami na zdjęcia

photo frame
picture frame
image frame

Ramka na zdjęcia: kreatywne pomysły na unikalny projekt ściany

Anna

Wszystkiego po trochu: medioznawca Anna interesuje się nowymi trendami. W tematach takich jak: wyposażenie wnętrz, moda, odżywianie czy styl życia czuję się jak ryba w wodzie. Jest zawsze dobrze poinformowana i chętnie testuje nowe rzeczy. W wolnych chwilach można ją znaleźć z dobrą książką. Anna uwielbia dzielić się swoją wiedzą i jako zapalona blogerka-hobbystka regularnie pisze nowe artykuły dla Relax Mag.

Ramki na zdjęcia służą nie tylko do wieszania fotografii lub rysunków. Wiszące zdjęcia zachowują wspomnienia, pokazują kim jesteśmy i dopełniają dobrą atmosferę w domu. Niezależnie od tego gdzie powiesisz ramki: w przedpokoju, sypialni lub salonie, ramki na zdjęcia stworzą wyjątkową atmosferę w każdym pomieszczeniu. Dziś pokazujemy jak tchnąć nowe życie w stare ramki i jak wszechstronnie można wykorzystać popularną dekorację ścienną.

Malowanie starych ramek do zdjęć

Twoje drewniane ramki nie pasują już do koloru ścian lub wnętrza? Popularną metodą ozdabiania ramek jest spryskiwanie ich farbą w sprayu. Tak, ramki do zdjęć można pomalować bez żadnych problemów. Przed rozpoczęciem ważne jest jednak dokładne wyczyszczenie i wysuszenie ramy. Dobry podkład może pomóc przygotować powierzchnię i sprawić, że farba będzie lepiej przylegać. Do pomalowania drewnianej ramy obrazu użyj farb akrylowych, aby uzyskać optymalne krycie. Farba kredowa tworzy rustykalny wygląd w stylu vintage. Nie zapomnij pozostawić ramy do wyschnięcia po malowaniu i ewentualnie zabezpiecz ją bezbarwnym lakierem, aby przedłużyć jej trwałość. Wybór koloru na jaki pomalujemy ramkę na zdjęcia do salonu zależy od różnych czynników takich jak: styl ramki, kolor ściany, na której będzie wisieć oraz wzór i kolorystyka dzieła sztuki lub dekoracji, które chcesz wyeksponować.

Ramka na zdjęcia:

Z pistoletem do klejenia na gorąco i odrobiną wyobraźni, nie ma ograniczeń w projektowaniu fantazyjnych ramek na zdjęcia. Popularną metodą tworzenia oryginalnych ramek jest pokrycie ich tkaniną. Umieść ramkę na materiale od frontu i przytnij materiał tak, aby zachodził na wszystkie boki ramki. Możesz użyć różnych wzorów i technik, aby ułożyć tkaninę na ramie: owijaj poziomo lub pionowo, krzyżuj po przekątnej lub łącz różne kawałki materiału. Ambitni hobbyści mogą samodzielnie wykonać całą ramę obrazu. Z pomocą odpowiednich ścisków do klejenia ramek i odrobiny kunsztu możesz stworzyć własną ramkę na zdjęcia, która całkowicie wpasuje się do twoich wyobrażeń o rozmiarze, kolorze i materiale wykonania. Na początku potrzebne są cztery boczne paski ramy. Mogą one być wykonane z drewna lub innego wytrzymałego materiału. Zmierz żądaną długość dla każdej strony i odpowiednio przytnij listwy. Upewnij się, że rogi są przycięte pod kątem 45 stopni, aby uzyskać czysty i profesjonalny wygląd. Wskazówka: ściski do klejenia ramek nadają się również do naprawy starych drewnianych ram.

Coś więcej niż tylko ramka na obraz

Stare ramki na zdjęcia nie muszą zbierać kurzu w piwnicy lub trafić do śmieci. Przy odrobinie kreatywności i umiejętności stare ramki można przekształcić w użyteczne i dekoracyjne przedmioty takie jak tablica na pinezki, tablica na klucze lub tablica magnetyczna Do wykonania tablicy z drewnianej ramy wystarczy kilka krótkich gwoździ i włóczka. Wbij gwoździe (w przypadku miękkiego drewna wystarczą również pinezki) z tyłu czterech boków i połącz gwoździe na krzyż sznurkiem. Szybko otrzymasz nowoczesną i modną tablicę do przypinania ramek na zdjęcia. Głębokie ramki idealnie nadają się do zawieszek na klucze. Potrzebujesz tylko kilku gwintowanych haczyków, które przykręcisz do górnej lub dolnej belki ramy. Wielozadaniowa ramka zamontowana na ścianie, zapewnia oszczędność miejsca i przejrzyste przechowywanie kluczy. Ramka na obraz przekształcona w ten sposób nadaje się również jako uchwyt na biżuterię do naszyjników i bransoletek. W ten sposób można nie tylko uporządkować biżuterię, ale także zaprezentować ją jako element dekoracyjny.

Stwórz własne fantazyjne ramki na zdjęcia

Nie tylko otoczenie oferuje przestrzeń do kreatywnego rozwoju. Wykonanie jest wyrazem Twojej osobowości. Zamiast zdjęć lub rysunków, co powiesz na poniższe pomysły na dekoracje? Pamiątki z podróży mają tendencję do znikania w szufladzie. Jeśli je kolekcjonujesz zapewne zajmują miejsce na komodach i stołach. A może zamiast tego stworzysz kolaż pamiątek? Zaprezentuj bilety, magnesy, monety lub muszle w stylowy i oszczędzający miejsce sposób. Co więcej pamiątki nie będą się kurzyć za szkłem. Inne pamiątki, takie jak suszone kwiaty, są również idealne do prezentacji w ramce na zdjęcia. Możliwości reinterpretacji ramki na zdjęcia są niemal nieograniczone. Daj się ponieść kreatywności i przekształć te proste ramki w indywidualne dzieła sztuki, które odzwierciedlają Twoją osobowość i styl. Nadaj nowe znaczenie starym przedmiotom i wspomnieniom oraz stwórz unikalne i atrakcyjne elementy dekoracyjne dla swojego domu.

Pomysły na dekoracje z wykorzystaniem ramek do zdjęć:

Masz ochotę na więcej inspiracji?

Na naszym blogu Relax Mag czeka na Ciebie wiele innych ciekawych artykułów, kliknij tutaj i odkryj niesamowite stylizacje i trendy!

Zapisz się do naszego newslettera i zaoszczędź 20 zł*

*Zniżkę należy zrealizować za pomocą kodu rabatowego znajdującego się w koszyku. Kod rabatowy, który jest wysyłany mailowo po potwierdzeniu zapisu do newsletter nie może być wykorzystany do zamówień, które zostały już złożone i nie może być łączony z innymi kuponami. Kod rabatowy jest ważny przy minimalnej wartości zamówienia 200 zł.