Rośliny

Indywidualne akcesoria do roślin od Relaxdays

Balkon może być tak wiele rzeczy: odosobnieniem, hobby, namiastką ogrodu, strefą ciszy lub miejscem spotkań. Bez względu na to, czym jest dla Ciebie balkon - u nas znajdziesz wszystko, co sprawi, że to miejsce stanie się przytulne. Już teraz przejrzyj nasz kolorowy wybór akcesoriów do roślin na Twój balkon.

Fantastyczne kwiaty na Twoim balkonie

Nie każda roślina radzi sobie równie dobrze na każdym balkonie. Istnieje wiele różnych czynników, które mogą ograniczyć kwitnienie roślin. Dlatego należy być bardzo ostrożnym przy wyborze roślin i kwiatów. Poniżej wymieniliśmy w skrócie najważniejsze aspekty, dzięki którym Twój balkon będzie lśnił piękną zielenią.

Kierunek kompasu:
Orientacja balkonu jest szczególnie ważna przy wyborze roślin. W zależności od kierunku kompasu, słońce będzie świecić na balkon w różnym stopniu i przez różny czas. Na przykład balkon od strony północnej ma tylko cień. Z drugiej strony, balkon od strony południowej jest bardzo nasłoneczniony. Nadają się tu rośliny odporne na słońce i ciepło, takie jak dalie lub zioła, np. lawenda i tymianek. Balkony wychodzące na zachód lub wschód są częściowo zacienione. Tutaj można być nieco bardziej elastycznym w doborze roślin. Dzięki stojakom na kwiaty i schodom na rośliny Relaxdays można zawsze umieścić wybrane rośliny w podwyższonej pozycji, tak aby nadal miały dostęp do słońca.

Rodzaj balkonu:
Każda roślina ma swoje własne potrzeby. Jedne potrzebują dużo miejsca, inne dużo wody. Zasoby na balkonie są często ograniczone. Szczególnie jeśli chodzi o przestrzeń, zwykle trzeba się ograniczać. Dlatego przy wyborze roślin należy sprawdzić, jak duże mogą jeszcze urosnąć. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, będziesz musiał przejść do mniejszych roślin. Pnącza i rośliny pnące mogą być również opcją, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca. Również w tym przypadku można uciec się do Relaxdays flower stools & steps.

Możliwości podlewania:
Zanim obsadzimy balkon kwiatami i roślinami, należy pamiętać, że rośliny potrzebują również wody. Wiele balkonów jest zadaszonych i nie dociera do nich woda deszczowa. Jeśli przestrzeń jest na wagę złota, prawdopodobnie nie będziesz miał możliwości zamontowania beczki na deszczówkę. W tym przypadku można zastosować kule nawadniające Relaxdays. Dzięki nim można podlewać rośliny doniczkowe nawet przez dwa tygodnie bez konieczności sprawdzania ich stanu. W ten sposób ułatwisz sobie podlewanie roślin.

Twoja własna zielona oaza z Relaxdays


Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą akcesoriów balkonowych i roślinnych i stwórz swoją własną zieloną oazę. Dzięki temu zawsze masz w zasięgu ręki naturalny skrawek zieleni, w którym możesz się zrelaksować i cieszyć. Znajdź już teraz odpowiednie artykuły i zamów wszystko dzisiaj wygodnie do domu.

Zapisz się do naszego newslettera i zaoszczędź 20 zł*

*Zniżkę należy zrealizować za pomocą kodu rabatowego znajdującego się w koszyku. Kod rabatowy, który jest wysyłany mailowo po potwierdzeniu zapisu do newsletter nie może być wykorzystany do zamówień, które zostały już złożone i nie może być łączony z innymi kuponami. Kod rabatowy jest ważny przy minimalnej wartości zamówienia 200 zł.