Twój domowy bar

Idealny barek domowy

Jessica

Projektowanie wnętrz i dekoracja odgrywają ważną rolę dla Jessiki, ponieważ tylko idealne połączenie kolorów, światła i ozdób tworzy przestrzeń życiową, w której czujemy się dobrze. Zainspirowani miłością do natury, nie możemy zapomnieć o zielonych roślinach. Jessica chce, aby każde pomieszczenie stanowiło swoją własną zieloną oazę dobrego samopoczucia, w której można wziąć głęboki oddech i zrelaksować się.

Domowy barek to idealne miejsce, aby usiąść razem z przyjaciółmi, wypić lampkę wina lub koktajl i cieszyć się wieczorem. Aby urządzić swój własny bar domowy, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Pokazujemy, jakie meble i dekoracje najlepiej się nadają i mamy dla Ciebie kilka ważnych porad i wskazówek.

Wyposażenie domowego barku

Jeśli chcesz umeblować domowy barek lub ladę barową ze stołkami, powinieneś zaplanować nieco więcej miejsca. Wystrój powinien być przytulny i przyjazny, aby Twoi goście czuli się komfortowo. Naturalne kolory i ciepłe światło tworzą przyjemną atmosferę. Lada barowa idealnie sprawdza się w otwartych kuchniach, ogrodach zimowych czy salonach. Dzięki temu zaraz po przygotowaniu drinka można wygodnie zasiąść do stołu lub od razu dołączyć do uroczystości. Ponieważ serwowanie drinków jest również sztuką samą w sobie, możesz jednocześnie zabawiać swoich gości, zwłaszcza w otwartych przestrzeniach. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania szklanek i butelek oraz że lada jest wystarczająco wysoka, abyś mógł/mogła wygodnie stać. Dzięki praktycznym stołkom barowym można cieszyć się napojami bezpośrednio w domu.

Odpowiedni styl Twojego barku

Wybierając styl, należy zadać sobie pytanie, czy bar ma być nowoczesny i minimalistyczny, czy rustykalny i przytulny. Kiedy już zdecydujesz się na styl, możesz wybrać pasujące meble i dekoracje. Jeśli chcesz zaprojektować swój domowy barek w stylu minimalistycznym, to przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na funkcjonalność. Wybierz meble o wyraźnych kształtach i prostych wzorach. Do dekoracji można wybrać metalowe dodatki, które sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało nowocześnie. Relaxdays oferuje stojaki na wino i metalowe uchwyty na butelki, które emanują bardzo eleganckim stylem. Dzięki stojakowi na wino w wypoczynkowej części mieszkania Twoja ulubiona butelka jest zawsze w zasięgu ręki. Jeśli zdecydujesz się na bardziej rustykalny styl, to postaw na naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. Bambusowe stojaki na wino przyciągają wzrok i doskonale współgrają z industrialnymi stołkami barowymi. Wózek do serwowania o drewnianym wyglądzie również doskonale pasuje do wizerunku rustykalnego baru, a ponadto daje dużo miejsca do przechowywania.

Właściwe przechowywanie alkoholi robi różnicę w smaku

Jak wiadomo, domowy barek wygląda najbardziej szykownie, gdy przechowuje się w nim nie tylko szklanki i dekoracje, ale także butelki. Każdy, kto chce urządzić swój domowy barek w kuchni lub salonie powinien mieć świadomość, że większość win i alkoholi najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu. Szczególnie w przypadku wina wysokie temperatury zapewniają szybsze dojrzewanie, dlatego raczej nie należy umieszczać stojaka na wino w salonie, jeśli temperatura regularnie przekracza tam 25°C lub jeśli zimą kominek mocno się nagrzewa. Optymalna temperatura wynosi od 7 do 18°C. Wino nie powinno być również narażone na działanie promieni słonecznych. Wina zamknięte korkami powinny być przechowywane w pozycji poziomej. Jeśli chcesz przechowywać swoje szlachetne wina w kuchni to małe stojaki, takie jak piramida na wino, są idealne do przechowywania do 5 butelek. Każdy, kto kupuje większy stojak na wino, powinien stworzyć odpowiednią ilość miejsca, ale też zadbać o właściwe przechowywanie szlachetnego trunku. Alkohole takie jak rum, gin czy whisky najlepiej przechowywać nieotwarte i stojące pionowo - w miarę możliwości w ciemnym i chłodnym miejscu. Po otwarciu, butelkom należy zapewnić zaciemnienie i odpowiednią temperaturę. Likiery należy przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. Nieważne jaki styl, jakie akcesoria i rodzaje alkoholi wybierzesz, ważne jest, aby wyposażenie było funkcjonalne i abyś z przyjemnością przygotowywał/-a i delektował /-a się napojami. Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, na pewno stworzysz wspaniały domowy bar, który Twoi goście z pewnością pokochają!

Meble idealne do Twojego domowego baru

Zapisz się do naszego newslettera i zaoszczędź 20 zł*

*Zniżkę należy zrealizować za pomocą kodu rabatowego znajdującego się w koszyku. Kod rabatowy, który jest wysyłany mailowo po potwierdzeniu zapisu do newsletter nie może być wykorzystany do zamówień, które zostały już złożone i nie może być łączony z innymi kuponami. Kod rabatowy jest ważny przy minimalnej wartości zamówienia 200 zł.