Najlepsze gry i zabawy dla dzieci od 3 roku życia

toys
outdoor games

Proste i niedrogie - 5 zabaw na zewnątrz dla dzieci od 3 roku życia

Anna

Wszystkiego po trochu: medioznawca Anna interesuje się nowymi trendami. W tematach takich jak: wyposażenie wnętrz, moda, odżywianie czy styl życia czuję się jak ryba w wodzie. Jest zawsze dobrze poinformowana i chętnie testuje nowe rzeczy. W wolnych chwilach można ją znaleźć z dobrą książką. Anna uwielbia dzielić się swoją wiedzą i jako zapalona blogerka-hobbystka regularnie pisze nowe artykuły dla Relax Mag.

Dni znów robią się ciepłe i słoneczne. Najmłodszych nie trzeba długo namawiać do zabawy na świeżym powietrzu, gdy za oknem świeci słońce. Jeśli piaskownica w ogrodzie lub plac zabaw w domowym ogródku tracą swój urok oto 5 łatwych do wykonania i niedrogich zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu, które zachwycą dzieci od 3 do 12 lat
Bańki mydlane
Fascynujące bańki mydlane to niepokonany klasyk. Płyn do baniek jest łatwy w transporcie i tani. Od prostych różdżek do baniek po maszyny do baniek istnieje wiele sposobów, aby mydlane kulki wirowały w powietrzu. Młodsze dzieci zawsze mają frajdę z łapania bąbelków. Starsze dzieci mogą wziąć udział w zabawnej rywalizacji, np. kto stworzy największą bańkę mydlaną.
Zabawki dmuchane
Gumowe rękawice, dmuchana korona czy też dzika jazda na dmuchanej piłce - dla każdego wieku znajdzie się odpowiednia gra ruchowa, która pozwoli pozbyć się nadmiaru energii i wytrenować równowagę - no i oczywiście dobrze się bawić. Jeśli nie masz pod ręką kredy chodnikowej do gry w klasy, możesz użyć patyków i gałęzi, a jednocześnie trenować kreatywność i kombinatorykę dzieci.
Bieg z przeszkodami
W biegach z przeszkodami nie są potrzebne żadne materiały poza sportową postawą i ustawionym torem z małymi płotkami, wokół których trzeba biec lub nad którymi trzeba przeskakiwać. Chłopcy i dziewczynki do lat 5 mogą już korzystać z prostego toru slalomowego, który - w przypadku braku przeszkód - można stworzyć również przy użyciu zabawek, butelek po napojach lub innych rzeczy. Można zwiększyć trudność za pomocą worka do odbijania.
outdoor games
Zabawki wodne
Jeśli masz własny ogród, istnieje wiele sposobów, aby pozwolić maluchom bawić się i chlapać wodą, od zraszaczy trawnikowych po stoliki wodne. Na wycieczki w pobliżu stawów lub strumieni wystarczą dwa do trzech małych, pustych pojemników. Najmłodsi mogą zająć się np. poszukiwaniem złota na długi czas. Z pistoletem na wodę nawet początkujący nastolatkowie stają się znowu dzieckiem.
Rzucanie do puszek
Strzelanie do celu sprawia przyjemność i rozbudza ambicję. Kilka pustych puszek i piłka mogą szybko wywołać ciekawą rywalizację. Podczas gdy trzylatki po prostu cieszą się z grzechotania i przewracania puszek, dzieci w wieku szkolnym odkrywają w tej grze swojego ducha walki. Oprócz zabawy dzięki tej grze dzieci trenują również koordynację ręka-oko.
Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu - nieskończone możliwości
Oprócz pomysłów na gry wymienionych powyżej, istnieje wiele innych gier na świeżym powietrzu. Dzieci - zwłaszcza te starsze często bez ingerencji dorosłych samodzielnie potrafią zorganizować swój wolny czas na świeżym powietrzu bawiąc się w chowanego czy grając w piłkę. Czy to bez żadnych materiałów czy też przy użyciu przedmiotów codziennego użytku lub odpowiednich do wieku zabawek ogrodowych - ważne jest, aby dać dzieciom swobodę w realizacji ich własnych pomysłów na zabawę.

Polecane produkty:

Oto więcej pomysłów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu

Na naszym blogu Relax Mag czeka na Ciebie wiele innych ciekawych artykułów, kliknij tutaj i odkryj niesamowite stylizacje i trendy!

Zapisz się do naszego newslettera i zaoszczędź 20 zł*

*Zniżkę należy zrealizować za pomocą kodu rabatowego znajdującego się w koszyku. Kod rabatowy, który jest wysyłany mailowo po potwierdzeniu zapisu do newsletter nie może być wykorzystany do zamówień, które zostały już złożone i nie może być łączony z innymi kuponami. Kod rabatowy jest ważny przy minimalnej wartości zamówienia 200 zł.