Siłownia w domu

Siłownia w domu

Zrób siłownię we własnym domu!

Larissa

Trendy i marzenia - Larissa lubi nocne życie w mieście oraz uwielbia słoneczne dni na łonie natury. Jest naszą osobą kontaktową, jeśli chodzi o modę i gustowne wyposażenie wnętrz. Dziennikarka z wykształcenia, z entuzjazmem podchodzi do pisania i lubi twórczo wyrażać siebie.

Z każdym nowym rokiem przychodzą też nowe postanowienia. Dla większości ludzi jedna rzecz jest prawdopodobnie na szczycie listy: więcej sportu i bycie sprawniejszym! Najczęściej jednak motywacja nie trwa zbyt długo, a potem zostajesz z niewykorzystanym karnetem całorocznym, za który musisz tak czy tak regularnie płacić. Aby do tego nie dopuścić, należy po prostu przenieść siłownię do domu. Pokażę Ci, co jest najbardziej praktyczne, jak ona może wyglądać, jakiego budżetu potrzebujesz i dlaczego w ten sposób Twoja motywacja będzie trwać dłużej!
Przeniesienie siłowni do domu ma jedną bardzo wyraźną zaletę: jest niezwykle praktyczne! Jeśli masz wszystkie sprzęty w domu, nie musisz pokonywać dużych odległości na siłownię i nie znajdziesz żadnych wymówek, dlaczego nie chcesz iść. Często mówi się: „nie chce mi się iść, bo”... pada deszcz lub jest za zimno, nie ma wolnych miejsc parkingowych, siłownia nie jest po drodze itd. Jeśli jednak masz już wszystko do treningu we własnym domu, oszczędzasz nie tylko wymówki, ale także czas, który i tak poświęciłbyś / poświęciłabyś na podróż. Ponadto w ten sposób możesz trenować kiedy tylko chcesz: dzięki sprzętowi sportowemu dostępnemu na miejscu nie musisz martwić się o godziny szczytu, ale możesz po prostu wykorzystać przerwę na lunch w domu. Ma to nie tylko pozytywny wpływ na ogólne planowanie dnia, ale także daje więcej czasu na inne zainteresowania. Oczywiście zawsze trzeba sprawdzić, czy w mieszkaniu jest wystarczająco miejsca na uprawianie sportu i rozważyć, czy jest to w ogóle możliwe. Jeśli tak, to dobrze trafiłeś / -aś! Pewnie zastanawiasz się jak może wyglądać domowa siłownia? Jakiego sprzętu potrzebujesz i jaki budżet masz na to przeznaczyć?
To całkiem proste: musisz po prostu zastanowić się, jaki efekt Cię interesuje. Czy chcesz poprawić kondycję i zwiększyć wytrzymałość? W takim przypadku polecamy sprzęt cardio, taki jak rowerek, hula hop, stepper czy drążek treningowy swingstick. Możesz ograniczyć się do swojego ulubionego sprzętu i zmieścić się w niewielkim budżecie, by stworzyć wspaniałą strefę cardio w swoim domu. A może bardziej interesuje Cię budowanie mięśni? W takim razie należy sięgnąć po sprzęt do ćwiczeń siłowych. Odpowiednie mogą być drążek do podciągania, ławka do ćwiczeń mięśni brzucha czy uchwyty do pompek. Najlepiej jest przygotować zestaw mieszany, aby pracować nad wszystkimi grupami mięśni. Oczywiście należy wcześniej rozważyć, jak intensywne mają być ćwiczenia. Jednak również w tym przypadku nie musisz nadwyrężać domowego budżetu. Oprócz treningu cardio i siłowego można oczywiście popracować nad równowagą, rozciąganiem lub ćwiczyć jogę czy pilates. W takim razie zdecydowanie powinno się zacząć od antypoślizgowej maty do jogi. Klocek do jogi, pierścień do pilatesu i deska do balansowania są najlepszym możliwym wyposażeniem. I to wszystko za niewielką cenę! Należy więc jasno określić swoje preferencje i cele sportowe, a następnie odpowiednio skonfigurować domową siłownię. Oczywiście możesz wybrać różne partie mięśni do wyrobienia i mieszać akcesoria, by stworzyć swój zestaw! Zdecyduj, czego potrzebujesz!

Więcej inspiracji znajdziesz tutaj

Przeglądaj nasz blog w poszukiwaniu inspiracji i przydatnych wskazówek.

Zapisz się do naszego newslettera i zaoszczędź 20 zł*

*Zniżkę należy zrealizować za pomocą kodu rabatowego znajdującego się w koszyku. Kod rabatowy, który jest wysyłany mailowo po potwierdzeniu zapisu do newsletter nie może być wykorzystany do zamówień, które zostały już złożone i nie może być łączony z innymi kuponami. Kod rabatowy jest ważny przy minimalnej wartości zamówienia 200 zł.