Wiewiórki

Pomocne karmniki dla wiewiórek

Zwinne wiewiórki należą do najbardziej lubianych dzikich zwierząt. Są prawdziwymi wspinaczami i akrobatami zarówno na drzewach, jak i w krzewach. W surowe zimy tym małym zwierzętom często grozi śmierć głodowa. Można temu przeciwdziałać stosując karmniki Relaxdays dla wiewiórek. Już teraz znajdź w swoim ogrodzie lub na zewnątrz odpowiedni karmnik i wspieraj wiewiórki w ich środowisku naturalnym.

Zapisz się teraz na nasz newsletter i odbierz 10% zniżki

Jak rozsądnie karmić wiewiórki?

Wiewiórki należą do rodzaju zwierząt, które nie hibernują, ale tzw. hibernacja. Oznacza to, że przerywają sen, aby jeść. Dlatego przed zimą gromadzą obfite zapasy pokarmu, aby móc się wystarczająco wyżywić podczas zimnych miesięcy. Jest to jednak coraz trudniejsze, zwłaszcza w miastach: naturalne środowisko wiewiórek staje się coraz mniejsze z powodu budowy na terenach leśnych i parkowych. W związku z tym często brakuje żywności. Dlatego sprytne wiewiórki coraz częściej plądrują karmniki, pozbawiając ptaki pożywienia. Dzięki karmnikom dla wiewiórek Relaxdays można tego uniknąć i wspierać wiewiórki w poszukiwaniu pożywienia. Nasze karmniki wykonane są z naturalnego drewna i dlatego nie są szkodliwe dla zwierząt. Różne modele oferują wiewiórkom sprytne otwory do sprytnego żerowania. Różne wzory i kolory pasują do każdego ogrodu. Karmniki należy wypełnić różnymi orzechami, takimi jak orzeszki ziemne, orzechy włoskie czy laskowe. W jadłospisie wiewiórek znajdują się również nasiona słonecznika oraz szyszki jodłowe lub sosnowe. Za wszelką cenę należy unikać owoców i warzyw, ponieważ mogą one szybko doprowadzić do powstania pleśni wewnątrz podajnika. Należy również unikać migdałów, ponieważ są one bardzo szkodliwe dla wiewiórek.
Teraz potrzebujesz tylko odpowiedniego miejsca na karmnik dla wiewiórek. Najlepiej jest powiesić domek stosunkowo wysoko na drzewach, krzewach lub na płotach, tak aby wiewiórki mogły znaleźć pożywienie bez przeszkód i z dala od wrogów. Oczywiście możesz też upewnić się, że karmnik wisi w Twoim polu widzenia, jeśli lubisz obserwować małe zwierzątka z daleka.
Przejrzyj nasze różne karmniki dla wiewiórek i znajdź odpowiedni dla swojego ogrodu! Już teraz zamów online w Relaxdays.