Domki dla ptaków

Podaruj ptakom dom w swoim ogrodzie

Dzięki budkom lęgowym i domkom dla ptaków Relaxdays możesz dać ptakom w swoim ogrodzie nowy dom i pomóc im w rozmnażaniu. Już teraz znajdź odpowiednią budkę lęgową na balkon lub do ogrodu. Przejrzyj nasz duży wybór różnych wzorów i modeli i zamów wszystko wygodnie do swojego domu.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w budki lęgowe?

Poprzez budowę i wylesianie ludzie zabierają coraz więcej siedlisk dzikich zwierząt, szczególnie w miastach. Również ptakom coraz trudniej jest znaleźć w przyrodzie miejsca na gniazda i lęgi. Dzięki budkom lęgowym Relaxdays możesz dać coś w zamian ptakom. Budki lęgowe dają dzikim ptakom dom: tutaj pierzaści przyjaciele znajdują miejsce do rozmnażania się i wychowywania młodych. Skrzynki lęgowe należy w miarę możliwości montować jesienią. W przeciwnym razie, miesiące przed marcem są również odpowiednie. Od połowy marca rozpoczyna się faza lęgowa i odchowu ptaków. W tym okresie ptaki powinny już znaleźć odpowiednie schronienie, np. w budkach lęgowych.

Znajdź idealną budkę lęgową w Relaxdays

Różne gatunki ptaków mają różne wymagania. Jakość budki lęgowej powinna zawsze stać na pierwszym miejscu przed wyglądem. Same ptaki nie są zbytnio zainteresowane wystrojem swojego lokum. Niemniej jednak, można oczywiście dostosować budkę lęgową do wyglądu ogrodu. Dlatego też w Relaxdays znajdziesz szeroką gamę modeli i typów budek dla ptaków. Ogólnie rzecz biorąc, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest budka lęgowa. W każdym razie należy unikać domów z tworzyw sztucznych, ponieważ nie są one przewiewne. Z drugiej strony, drewniane budki lęgowe są najbardziej odpowiednie, ponieważ są one przetwarzane bez użycia środków chemicznych. Decydującym czynnikiem jest również wielkość otworu wejściowego: tutaj należy zwrócić uwagę na wielkość około trzech centymetrów, ponieważ jest to idealna wielkość dla rodzimych ptaków śpiewających.

Budki lęgowe w różnych rozmiarach i kształtach

Przejrzyj ogromny wybór różnych budek lęgowych dla ptaków od Relaxdays. Znajdziesz tu również inne pomoce do budowy gniazd dla dzikich zwierząt, takich jak jeże czy wiewiórki. Podaruj zwierzętom schronienie z Relaxdays. Kup teraz!

Zapisz się teraz na nasz newsletter i odbierz 10% zniżki