Budki lęgowe

Strona
Strona

Pomoce lęgowe dla różnych gatunków dzikich zwierząt - dlaczego są tak dobre i ważne?

Hotele dla owadów i zwierząt to świetne sposoby na zapewnienie schronienia małym zwierzętom w czasie zimy i w czasie gniazdowania. Relaxdays oferuje pomoc w zakładaniu gniazd dla wielu gatunków dzikich zwierząt. Ze względu na rozwój obszarów mieszkalnych przez ludzi, jest mniej naturalnych siedlisk dla jeży, pszczół i innych zwierząt, z których niektóre są zagrożonymi gatunkami. Tak więc za pomocą budek lęgowych lub domków dla jeży możesz wnieść cenny wkład w ochronę i zachowanie gatunków.
Korzystne jest również zainstalowanie systemu wspomagania zagnieżdżania. Jeśli na przykład nietoperze zamieszkają w Twojej skrzynce dla nietoperzy, będą chronić Twoją posiadłość przed komarami i innymi latającymi owadami, ponieważ lubią je zjadać. Ponadto, odchody nietoperzy są doskonałym nawozem dla Twoich warzyw. Hotele dla owadów mają również pozytywny wpływ na Państwa ogród. Nie tylko robisz coś dobrego dla środowiska, ale również dzikie pszczoły, motyle i biedronki zapylają Twoje rośliny i niszczą szkodniki.
Odkryj nasze praktyczne hotele dla owadów, karmniki i budki lęgowe oraz dekoracyjne wanny dla ptaków w Relaxdays!

>

Domki dla jeży, budki dla nietoperzy, hotele dla owadów & Co - do czego to się sprowadza

Nie chcesz przeganiać tymczasowych mieszkańców swojego ogrodu, ale chcesz zapewnić im bezpieczne miejsce do życia? Następnie dowiedz się więcej o właściwościach i cechach szczególnych różnych pomocy do gniazd z naszej oferty.
Budki dla ptaków są idealnym sposobem na zapewnienie hibernującym ptakom ochrony przed zimnem lub zapewnienie im miejsca do rozmnażania na wiosnę. Można je jednak wieszać przez cały rok, ponieważ już jesienią ptaki często szukają miejsca do schronienia. Ta pora roku jest również najlepsza na czyszczenie budki lęgowej. Należy usunąć stare skrzek i wymieść skrzynkę z jajami. Zawsze używaj rękawic roboczych, aby chronić się przed pasożytami w budce lęgowej. Mamy również kilka bardzo ładnych dekoracyjnych domków dla ptaków.
Domek dla jeży może być doskonałym zimowym domem nie tylko dla jeży, ale także dla innych małych zwierząt szukających schronienia. Wystarczy postawić go w ogrodzie i wypełnić wiórami, słomą, liśćmi lub sianem. Wtedy jeżowi będzie miło i przytulnie w zimnej porze roku.
Skrzynki dla nietoperzy zapewniają im schronienie zarówno latem, jak i zimą. Najlepiej powiesić je na ścianie domu lub na drzewie na wysokości co najmniej 4,50 m. Dzięki temu nietoperze mają bezpieczne schronienie poza zasięgiem drapieżników.
Hotele dla owadów są nie tylko bardzo dekoracyjne i stanowią świetny sposób na obserwację owadów przez całą rodzinę, ale także zapewniają im siedlisko, w którym mogą się rozmnażać bez przeszkód. Wieloelementowe mieszkania owadów z wieloma komorami i wąskimi szczelinami są dokładnie w guście małych owadów latających. Lubią hibernować w małych rurkach bambusowych, kawałkach drewna lub dziurkach.
Już teraz znajdź odpowiednią pomoc do budowy gniazda w swoim ogrodzie i zrób coś dobrego dla dzikich zwierząt, a także dla siebie!

Zapisz się teraz na nasz newsletter i odbierz 10% zniżki